2. İstanbul Coğrafi İşaret Zirvesi- 18 Aralık 2019 - İstanbul

Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma misyonunu üstlenen Metro Türkiye ev sahipliğinde; TÜRKPATENT, TOBB ve MEB’in desteği ve katılımıyla 2. kez İstanbul Coğrafi İşaret Zirvesi’ni düzenliyor.

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’da 18 Aralık Çarşamba günü gerçekleşecek konferansta kamu, siyaset ve iş dünyasından önde gelen tüm paydaşlar, İstanbul’un coğrafi işaretli ürünlerini ve bu konuda yapılan çalışmaları masaya yatıracak.

Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai’nin açılış konuşması ile başlayacak zirve ile İstanbul’un Ormanlı pirincinden Çengelköy salatalığına, Kalfaköy kömüründen çakıl domatesine tüm zenginliklerinin ülkemizde ve yurt dışında daha güçlü bir şekilde duyurulması da hedefleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Kacır, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu,  İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Massimo Gaiani, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Habip Asan, TOBB yetkilileri gibi birbirinden değerli konukların da konuşmaları ile yer alacağı zirvede Sözen Organizasyon Genel Müdürü Gökmen Sözen’in de moderatörlüğünü üstlendiği Coğrafi İşaretler, Uluslararası ve Yerel Uygulamalar konusu da konuşulacak.

Ayıntılı bilgi ve program için lütfen tıklayınız